دکوراسیون فورمال یا رسمی

سبک چیدمان فضای داخلی
فوریه 27, 2021

دکوراسیون فورمال یا رسمی

تزئین سبک رسمی برای یک خانه زیبا

اگر عاشق ظاهر هتل های زیبا یا ساختمان های عمومی با تزئین مناسب مانند کاخ سفید ایالات متحده هستید ، احتمالاً سبک رسمی تزئینات نظر شمارا به خود جلب کرده است. فضای داخلی به سبک رسمی شبیه اتاق های تزئین شده کلاسیک است ، هرچند که ساده شده و در عین حال کمی دارای لوازم تزئینی هستند. با این حال ، اتاق های رسمی نسبت به فضاهای سبک کژوال کمی متفاوت تر ، ساده و آرام است. در حالی که امروزه خانه ها معمولاً با قالب های مفصلی از تخته سنگ 18 اینچ ، کفپوش های چوبی جنگلی طرح دار شاه ماهی ، یا سقف های ابزار خورده گچی و دیوار که تزئینات سبک رسمی را ساخته اند ، ساخته نمی شوند ، این عناصر کلاسیک را می توان به خانه های مدرن تر اضافه کرد.

تعریف دکور به سبک رسمی

دکوراسیون به سبک رسمی فقط به اتاق نشیمن منتقل نمی شود. اتاق نشیمن رسمی شهرت خود را از این تصور گرفته است که دلگیر و غیرقابل استفاده است. با این حال ، دکور رسمی می تواند یک سبک کلاسیک باشد که هم زیبا و هم کاربردی باشد که توسط جزئیات موجود در اتاق تعریف می شود.

ویژگی های سبک رسمی شامل این هفت لمس تزئینی است ، مانند:

*تطبیق جفت مبلمان و لوازم جانبی

*پوشش دقیق پنجره

*مبلمان آنتیک یا طرح آنتیک با جزئیات حک شده

*نقاشی های رنگ روغن اصلی در قاب های پیچیده

*فرش ایرانی و شرقی

*لوسترهای کریستالی و برنجی و وسایل روشنایی

* مدل های تزئینی از آویزهای ابریشم و حاشیه

برای دستیابی به دکور رسمی این سه عنصر را در نظر بگیرید.

نقطه کانونی خود را پیدا کنید

با پیدا کردن یک نقطه کانونی مرکزی که چشم های شما را به خود جلب می کند ، شروع به ایجاد فضای داخلی به سبک رسمی کنید. نقطه کانونی ممکن است یک پنجره باشد که به یک منظره زیبا ، یک شومینه در مرکز طولانی ترین دیوار یا یک مبلمان نفیس که در اتاق خودنمایی می کند ، باشد. سپس ، با وسایل کلاسیک در اطراف نقطه کانونی خود تزئین را شروع کنید.

اگر ترجیح می دهید ابتدا روی یک اتاق تمرکز کنید ، شروع به تزئین رسمی خود در اتاق ناهار خوری خود کنید ، مکانی عالی برای معرفی ظاهری مناسب. طیف گسترده ای از ظروف زیبای چینی ، کریستال و نقره را برای ظاهری رسمی انتخاب کنید. به عنوان مثال ، یک بشقاب غذاخوری ساده با بند طلا که در بالای پارچه های مجهز و ظریف قرار دارد با ظروف تخت نقره ای درخشان و ظروف کریستالی برش خورده ، یک فضای مناسب غذاخوری ایجاد می کند.

ظرافت تقارن

یکی از بارزترین خصوصیات خانه های تزئین شده به سبک رسمی ، تقارن پنجره ها ، مبلمان ، آثار هنری و کفپوش ها است. این عناصر اغلب به طور دقیق به صورت جفت بر روی یک محور مستقیم در اطراف اتاق قرار می گیرند. برای رویکردی مدرن تر به دکوراسیون رسمی ، تکه هایی را پیدا کنید که از نظر اندازه ، تراکم و سبک شبیه یکدیگر باشند و فضای متقارنی را ایجاد کنند.

روی مبلمان تمرکز کنید

ابتدا با نمایش یک یا دو مبلمان رسمی چوبی با رنگ تیره در یک اتاق شروع کنید. چوب ماهون ، گردو ، بلوط ، یا سایر دانه های وارداتی را در نظر بگیرید که برای دانه ریز و ظاهر ظریف آنها استفاده شده است. قطعات مبلمان چوبی رسمی به طور معمول صیقل داده می شوند ، یا از چندین لایه لاک یا پلی اورتان برای ایجاد یک جنس با دوام و مرغوب استفاده می شود.

با تصمیم گیری در مورد قرار دادن جفت های صندلی ، میز و چراغ ، مبلمان را برای ظاهری رسمی ترتیب دهید. با چیدمان مبلمان در دو طرف کاناپه ، پنجره ای با منظره ای زیبا ، بوفه  یا یک اثر هنری نفیس ، ظاهری رسمی حاصل می شود. تکه های مبلی کاملاً تودوزی را با کوسن های تزیینی و راحت نرم کنید.

جزئیات را در نظر بگیرید

شما هنوز هم می توانید یک فضای داخلی رسمی ، کاربردی و راحت داشته باشید. فقط بیشتر روی جزئیات تمرکز کنید تا تصور کنید که اتاق شما بیشتر به سبک رسمی متمایل است.

معرفی آینه ها

بسیاری از فضای داخلی رسمی دارای آینه های تراشیده شده است که به صورت جفت های همسان آویزان شده اند. آنها فضایی را بوجود می آورند که احساس بصری اتاق را بزرگتر می کنند. به جای ورق طلا ، همیشه می توانید جزئیات را با رنگ طلایی براق برجسته کنید.

منبت کاری

منبت کاری های کار شده که با استفاده از رنگ طلایی یا زرورق جلوه ای خاص و درخشان را نمایان می سازد . تکه هایی را با مدلهای تراش خورده دست با برگ های طلا یا نقره تزئین کنید.

تزئین با تریم

کالاهای نرم مانند روتختی ، بالش و پنجره های ساخته شده از پارچه های معقول را می توان با سوزن دوزی تزئین کرد. آویزه هایی را به گوشه های بالش بامدلهای مختلف اضافه کنید و پایین قطعات تودوزی را حاشیه بزنید. به سادگی با افزودن یک ردیف حاشیه شش اینچی به پایین یک مبل ساده ، ظاهری رسمی تر ایجاد خواهید کرد.

پارچه های کلاسیک کاربردی

پارچه هایی که برای مبلمان و پنجره ها انتخاب می کنید می توانند فضای رسمی را ایجاد یا از بین ببرند. از سبک های ابریشم ، مخمل ، ساتن و ملیله استفاده کنید. با این حال ، برای این عملکرد ، میتوان از پارچه های مصنوعی و پارچه های با قابلیت شستشو را انتخاب کنید.

پرده های پنجره در سبک رسمی

پنجره های پوشیده از پرده معمولاً دارای لایه هایی از پارچه هایی هستند که به زمین می ریزند یا مرتب می شوند تا روی زمین چتر بزنند. تزیینات پرده ای در یک اتاق بسیار مهم است ، از جمله سوزن دوزی های متضاد و در بالای آن یک والان یا قرنیز با نسبت مناسب قرار دارد.

روشنایی اتاقهای رسمی

وسایل روشنایی کریستال یا برنج معمولاً با سایه های ظریف ابریشمی پوشانده می شوند تا ظاهری یکپارچه و رسمی داشته باشند. لوسترها باید ظریف به نظر برسند و انتظار می رود آنها در یک اتاق نشیمن رسمی ، اتاق غذاخوری ، اتاق خواب و یا حتی سرویس بهداشتی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان